Budgetblog – De Grote Januari-Schoonmaak:  Op de bodem van de voorraadkast

Januari is vaak de maand van de goede voornemens. We gaan meer bewegen, gezonder eten en… we gaan de voorraadkast te lijf! In onze nieuwe rubriek ‘Budget-blog’ dagen we jullie uit. Deze keer laten we de voorraadkast eens flink verkleinen.

Waarom minder voorraad?

Het klinkt misschien veilig, zo’n kast vol met pakken pasta, blikken soep en pindakaas. Maar wist je dat een overvolle kast vaak onoverzichtelijk is? Producten raken over de datum, er wordt dubbel besteld en er staan letterlijk potjes geld op de plank. Door je voorraad te minimaliseren, creëer je rust in de keuken én houd je meer budget over voor eens wat unieke producten voor de bewoners.

Werk met wat er is

Deze maand dagen we jullie uit om de bestellingen voor DKW (droge kruidenierswaren) op een laag pitje te zetten. Kijk eerst eens wat er achterin de kast staat.

  • Creatief met pasta: Heb je nog kilo’s elleboogjesmacaroni? Maak een heerlijke rijkgevulde pastasalade of een ovenschotel in plaats van weer een nieuwe zak penne open te trekken. Gebruik google of AI om een recept te vinden of check Keukentijgers.com
  • Wereldgerechten-dag: Die pakken voor wereldgerechten staan er vaak ‘voor het geval dat’. Gebruik ze deze maand als basis en voeg extra verse groenten toe.
  • Broodbeleg: In de meeste voorraadkasten in de zorg die wij zien staan wel 10 potten jam. Herken je dat? Probeer deze maand geen broodbeleg te kopen. Is de hagelslag op? Dat kan thuis ook weleens zo zijn, laat het maar gebeuren. Dat zorgt er ook voor dat die potten jam wat harder gaan.
  • Sappen: Ook pakken drinken en limonade zijn in veel zorgorganisaties veel aanwezig. Laat de dubbeldrank eens helemaal opgaan. Dat gaat je ruimte geven. Bekijk ook meteen wat een goed(koper) alternatief kan zijn.
  • De bodem in zicht: Maak er een sport van om de planken deze maand echt leeg te krijgen. Een lege plank schoonmaken is bovendien een stuk makkelijker dan eentje vol stofnesten tussen de potten augurken!

Samen voor minder verspilling

Minder voorraad betekent meer overzicht, minder derving en een gezonder budget. Bespreek het eens met je collega’s: wat staat er al te lang? Wat kunnen we vandaag opmaken? Zo zorgen we samen voor een opgeruimde keuken en een vliegende, budgetvriendelijke start van het jaar.

Zet hem op, Keukentijgers! Laat die voorraadkasten maar eens flink slinken. En vragen? Mail dan culinaire tijger Yvette via yvette@keukentijgers.com of What’s app haar via 06-22574880.

Nog geen lid of nog niet ingelogd?

Als Keukentijgers-lid geniet je van allerlei voordelen. Elke maand is er een ander thema en staan er bepaalde recepten en producten centraal.

Onze recepten…

Kikkers op een rots

In plaats van pinda’s door de chocolade te halen, gebruik je kikkererwten. Kikkererwten zijn zachter om te eten, dus voor meer mensen een interessant en vooral een smaakvol recept.

Moussaka met kikkererwten

Snelle romige moussaka met kikkererwten, aubergine en bonen bechamel. Comfortfood met extra groenten en peulvruchten.

Kikkererwtenbouillon met ravioli

Deze heldere Italiaanse soep ruikt heerlijk naar rozemarijn en knoflook. De combinatie van kikkererwten en ravioli zorgt voor een goed gevulde maaltijdsoep.

Indische roedjak salade

Een frisse fruitsalade met komkommer en paprika, waarbij de saus van sambal, suiker en ketjap zorgt voor een heerlijke zoet-pittige smaak die alles samenbrengt.

Sole picasso ofzo

Of Picasso het originele recept ooit heeft gegeten is onbekend, wel blijf dit gerecht net zo kleurrijk als de schilderijen.

Skyr soufflé

Met 3 ingrediënten zo gemaakt. Een soort luchtige cheesecake van Skyr, maar dan zonder de koekbodem. Eiwitrijk, fris en makkelijk uit de oven.

Spannende smoothies

Maak je smoothie spannend met extra groenten en een snuf specerijen. Zacht, voedzaam en met een klein pitje.

Bounty in een glas

Een smaakvol nagerecht met kokosyoghurt, pure hagelslag en kokosmakroon. Gebruik je een vegan kokosmakroon? Dan is het toetje volledig plantaardig.

Griekse dip met komkommer

Witte kaas met de yoghurt geprakt. Het hoeft niet helemaal glad, want zo kan je lekker dikke klodders opvissen. Smaak haal je uit de komijn en munt.

Zalm met karnemelkse saus

Zo kom je ook weer van je karnemelk af. Juist het lichtzure past goed bij de zalm.